Trenčín sa vracia do Corgoň ligy

23.04.2011 Celý región

Hlavný tréner AS Trenčín Adrián Guľa a hráči AS Trenčín oslavujú postup do Corgoň ligyFoto: SITA/Tomáš SomrTRENČÍN 23. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti AS Trenčín postúpili do najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy. Rozhodlo o tom ich sobotňajšie víťazstvo 2:1 v zápase 26. kola I. ligy 2010/2011 (druhá najvyššia súťaž) nad FK Púchov. Zverenci trénerskej trojice Adrián Guľa - Marián Zimen, Roman Hodál majú 7 kôl pred koncom súťaže 25-bodový náskok pred v tabuľke druhou Petržalkou.

Momentálne tretia Rimavská sobota sa aj v prípade podvečerného víťazstva v Moldave nad Bodvou dotiahne len na 23 bodov a k dispozícii zostane 21 bodov.

Klub spod hradu Matúša Čáka sa po troch rokoch účinkovania v I. lige môže tešiť z opätovného postupu medzi slovenskú futbalovú elitu. Po zostupe v lete 2008 následne obsadili Trenčania v konečnom účtovaní v I. lige dvakrát druhé miesto: v ročníku 2008/2009 bol o jediný bod úspešnejší Inter Bratislava (1. Inter 67 b, 2. Trenčín 66 b, 3. Podbrezová 65 b, pozn.) a v sezóne 2009/2010 boli nad sily AS hráči FC ViOn Zlaté Moravce, ktorí mali o 9 bodov viac (1. Zlaté Moravce 59 b, 2. Trenčín 50 b, 3. Púchov 50 b, pozn.).

Vedenie AS Trenčín ponúklo v sobotu svojim verným priaznivcom aj viacero lákadiel. Pred zápasom s Púchovom a počas polčasovej prestávky mohli získať darčeky od klubu a jeho partnerov - spoločností Givova, Urpiner a CK Európa Travel. Nechýbala ani tradičná streľba pokutových kopov na druhého brankára AS.

AS Trenčín - FK Púchov 2:1 (1:0)
Góly: 12. a 82. Depetris - 52. Bogiň
ŽK: 85. Godál - 90. L. Majtán
rozhodovali: Fajčík - Mókoš, Martiš
1456 divákov

Ako prvý pohrozil po piatich minútach hry Depetris, ale Belic jeho krížnu strelu vyrazil. O pár okamihov neskôr vybojoval loptu Mazán, Depetris však mieril tesne vedľa. V 12. min sa už nepomýlil a po rohu Salinasa otvoril skóre zápasu - 1:0 pre Trenčín. Zanedlho sa Báez prebil stredom, no trafil iba brvno. Po hluchých minútach zahral Salinas rohový kop na Vallu, ten našiel hlavu Godála, ale Belic loptu vytlačil nad bránku. V úvode druhého polčasu pohrozil z diaľky hosťujúci Bogiň. Ten istý hráč v 52. min so šťastím vyrovnal. V 58. min sa inšpiroval Varhaník, ale domáci brankár Volešák sa nenechal prekvapiť. V 62. min prejavil strelecké chúťky Depetris, ale Belic zasiahol včas. Z hranice šestnástky to potom vyskúšal Ševela a Báez nastrelil z 25 metrov brvno, do ktorého trafil aj Salinas. Ďalšiu šancu Báeza vyrazil Belic na roh. V 82. min napokon Depetris zlomil smolu a upravil na konečných "postupových" 2:0.

Slovan Duslo Šaľa - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)
Gól: 60. Knobloch
ŽK: 19. J. Marcin, 33. Zonzon, 35. Jakubčo (všetci Michalovce)
ČK: 68. P. Zajac (Šaľa)
rozhodovali: Perašín - Cuninka, Žákech